کانال تلگرام

با عضویت در کانال تلگرام سایت، جدید ترین مطالب سایت را در تلگرام خود مشاهده کنید

Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات

باحال ترین جملات برای تاثیر زندگی واهداف

21 فوریه 2021
349 views
بدون نظر

 

موفقیت, انگپیزه

تعریف های کلی در مورد انگیزه :

انگیزه تزی است که بالفعل در ساختار تمام موجودات زنده در کره خاکی توسط خالق هستی در نهاد آن موجودیت دارد که پس از رشد نمو رفته رفته به کمال نسبی می رسد مثلا نشا درخت سیب را در نظر بگیرید که پس از نهال رشد می کند و سرانجام به میوه دهی می رسد و باری می دهد وسیب زیادی حاصل آن است این درخت سیب ، سیب هایی که می دهد برای خودش نیست.( رودخانه آب خود را مصرف نمی کند. خورشید گرمای خود را استفاده نمی کند. با اینکه گل بوی عطری که از خود انتشار می کند برای خودش نیست ، هیچ چیز در طبیعت برای خود زندگی نمی کند ،  در طبیعت همه مخلوقات به نوعی به همدیگر خدمت می کنند و همه آنها هدفی خاص خلقت خود را دنبال می کنند.

یعنی زندگی در خدمت به دیگران بودن ، این قانون کاعنات است.

اما انسان هم بعضی از خصوصیات خلقتی شبیه آنها است ، تفاوت انسان با سایر موجودات در فهم، فکر ، هدف و پیشرفت علمی و… است، که تمایز انسان را با دیگر موجودات تعیین می کند ، در حالیکه اگر انسان در ابتدای تولد تحت آموزش های لازم قرار گیرد ،انگیزه و هدفش قویتر خواهد شد، و اگر اموزش آن روی اصول معین قرار گیرد پیشرفت بسیاری خواهد داشت ، اما مربی کودک اگر خود را از اگاهی در قبال افعال صورت گرفته که به کودک انتقال می دهد ضعیف باشد نتیجه مطلوبی در کودک اثر بخش نبوده.

امروزه به علت مشکلات والدین ها در امور اقتصادی و… دارند، نمی توانند تربیتی که در سن بلوغ از فرزندان خود دارند از رفتار آنان راضی باشند، و برای کسب تجربه هر کاری باید هزینه زیادی از دست بدهند و فرصت زندگی هم بسیار کوتاه است ، انسان ذات خلقتش  صفت های بی شماری در وجودش می باشد،

مثلا رویاپردازی رسیدن به ثروت یه هویی و سعادت رویایی. به عنوان مثال کسی به شخصی سراب نشان  می دهد و این مسیر سراب حرفهای قشنگ و موفق آمیز صحبت کند، این شخص عاشق حرفهای او شده و تصمیم به رفتن آب سراب مصور شده کشیده می شود.

اما اگر از واقعیت سراب برای او توضیح داده شود که این فعل سراب است و واقعیت ندارد هرگز قبول نمی کند.

مشکل اینجانب این است که فرق سراب با واقعیت را نمی داند و در نتیجه  راهی که توسط ان شخص برایش منصور کرده همان را خواهد رفت و در نهایت شکست حتمی در پی دارد  و هزینه زیادی  برای این تجربه باید پرداخت کند.

برای اینکه بتوانیم به خودمان امید و انگیزه دبدهیم بسیار مهم  است که مراقب افکارمون باشیم  افکار ما با هدایت کردن رفتارو احساس کردنمان تحقق می یابد .

از این رو خواندنو شنیدن آن دسته از جملات وانگیزشی که انسان های موفق بیان کرده اند.

🔪یک ضرب المثل قدیمی می گوید

«وقتی که سرنوشت خنجری به سویتان پرتاب می کند، دو راه برای گرفتن آن دارید: یا از طرف تیغه، یا از طرف دسته.»

با گرفتن خنجر از طرف تیغه، ممکن است دست‌تان را ببرد و صدمه ببینید، اما در صورتی که آن را از طرف دسته بگیرید، می توانید از آن برای جنگیدن و جلو رفتن استفاده کنید.

 

هر گاه با مانع بزرگی رو به رو شدید، آن را از دسته‌اش بگیرید. به عبارت دیگر اجازه دهید مبارزه طلبی، روح جنگنده‌اتان را بر انگیزد. بدون یک روح جنگنده به هیچ جا نخواهید رسید. بنابراین آن را به دست آورید تا نیروی نهفته‌تان را به فعالیت وا دارد.

برای اطلاعات بیشتر منتظر مطلب بعدیباشید و یا به سایت گوگل مراجعه فرمایید.


لینک کوتاه مطلب

https://alw1.ir/?p=62

برچسب ها

مطالب مشابه